ehaliyle / Eğlence / Google’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Özel Doodle’ı..

Google’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Özel Doodle’ı..

  Google, 95.yılını kutladığımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna özel bir logo hazırladı. Google, ana sayfasındaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel hazırladığı “doodle” ile Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Google, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle bu yıl özel bir logo hazırladı. Arama motorunun açılış sayfasında bulunan mavi, bulutlu bir gökyüzü üzerinde dalgalanan Türk Bayrağı görüntüsü, bir çok […]
Google’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Özel Doodle’ı..

 

Google, 95.yılını kutladığımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna özel bir logo hazırladı.

Google, ana sayfasındaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel hazırladığı “doodle” ile Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Google, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle bu yıl özel bir logo hazırladı.

Arama motorunun açılış sayfasında bulunan mavi, bulutlu bir gökyüzü üzerinde dalgalanan Türk Bayrağı görüntüsü, bir çok Türk kullanıcının beğenisini kazandı.Kullanıcılar doodle’a tıklandığında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yazıların olduğu, bilgi ve haber sayfasına yönlendiriliyorlar.

Google’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Özel Doodle’ı..

Google bu Doodle uygulamaları ile, dünyadaki tüm ülkeler için önemli gün ve tatillere, kültürel olay ve tarihteki önemli kişilere yer vererek dikkat çekmeyi hedefliyor. İnternet kullanıcıları ise, başlangıç sayfasında bulunan bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye yahut konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye erişebiliyor. 

Daha önce de Türkiye’de bu tip özel günleri unutmayan Google’ın bu kez tasarladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı doodle’ı kimi kullanıcıların beğenisini toplarken kimisi de beklentinin altında bularak eleştirdi.

Web
Tasarım